הכשרת מנחי הורים לגיל הרך 2-9

400 שעות לימוד אקדמיות – בפיקוח משרד הכלכלה

  1. ראשי
  2. הכשרה מקצועית ולימודי תעודה
  3. הכשרת מנחי הורים לגיל הרך 2-9

אודות הקורס

השפעת ההורים עצומה על הילד. להורים יש את הכוח להשפיע על הילד מבחינה רגשית והתפתחותית ולשנות את תפיסתו על העולם ואת ביטחונו העצמי, שינוי קטן בשיח וביחס ההורי – יהוו שינוי ענק בעבור הילד. קורס הכשרת מנחי הורים בעידן ההורות מבוסס על גישת האינטליגנציה הרגשית השמה במרכז את התקשורת בין הורה לילד ורואה את המשפחה כמערכת, בקורס נלמד לשלב בין סמכותנו כהורים לבין ההכלה והאמפתיה שיש להעניק לילד.   אנו שמים לנגד עינינו בראש ובראשונה את ביטחונו העצמי של הילד, המושתת מהכלה,אמפתיה,הענקת גבולות,חיזוקים ושבחים ואהבה ללא תנאי.
בקורס נלמד אתכם כיצד לעבוד עם המשפחה, לשתף, להכיל, להעניק גבולות נכונים ,לאפשר להורים להיות הם ,אבל לעזור להם להעביר את המסר שרצו בדרך הנכונה, כך שישיגו את שיתוף הפעולה לו ייחלו. קורס מקיף ועשיר בתכנים עם דגש רב על תרגול ויישום בשטח.
בקורס תלמדו לבנות שאלון מקצועי,לנתח אותו מעניים מקצועיות ,להכין תכנית עבודה ספציפית למשפחה הייחודית.

תנאי קבלה

ראיון אישי

משך הקורס

כ-80 שעות לימוד אקדמיות (16 מפגשים) + התנסות מעשית.                                     בנוסף, הסטודנטים מוזמנים לעוד 4 מפגשי העשרה שיתקיימו במכללת עידן ההורות ברמת גן: מיניות בגיל הרך, התמודדות עם מוות, התמחות בהפרעות קשב, התמודדות עם גירושין.

שעות וימים

מתכונת חד שבועית בשעות אחה”צ והערב.

נושאי לימוד

הנחיית הורים להכרה ופיתוח של קשת הרגשות אצל הילד, תקשורת מכבדת, הכלה, שיקוף, אמפתיה, פסיכולוגיה התפתחותית, פיתוח כישורים חברתיים, ביסוס הסמכות ההורית, הענקת גבולות תקינה, פיתוח העצמאות, עידוד קבלת החלטות, מעברים ושינויים, כניסה למסגרות, הולדת אח והרחבת המשפחה, חיזוקים ושבחים, הורות וזוגיות, אימהות וקריירה, משחק הורה -ילד, מיניות בגיל הרך, התמודדות עם פחדים וחרדות, משברים וגירושין, אבחון מוקדם של הפרעות קשב וריכוז, תקשורת בפן המשפחתי, תפיסת האני, ראיית האחר.

חובת הלומד

נוכחות 90% מהיקף שעות הלימוד, ביצוע סטאז’ (התנסות מעשית) ליווי משפחה.

תעודות

לעומדים בדרישות הקורס תינתן תעודת מנחה הורים לגיל הרך מוסמכים מטעם מכללת “עידן ההורות” בשיתוף לימודי החוץ המכללה האקדמית תל-חי וקמפוס נבון.

*הקורס מוכר לקרן השתלמות למורים בשנת שבתון.

אולי יעניין אותך גם…

קורס איפור מקצועי (15מפגשים) בשיתוף ביה”ס לאיפור “בועז שטיין”

מזכירות רפואית

לפרטים והרשמה, מלאו את פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

תפריט