הנהלת חשבונות סוג 1+2

316 שעות לימוד – בפיקוח משרד הכלכלה

אודות הקורס

תחום החשבונאות מלווה את המגזר העסקי מאז ומתמיד. עקב התמורות החלות בארץ ובעולם בתחום הפיננסי נמשך ואף הולך וגובר הביקוש לאנשי מקצוע מעולים בתחום זה.

הנהלת חשבונות היא דרישה הכרחית בכל מוסד או ארגון. הנהלת חשבונות היא כלי הבקרה והביקורת של הארגון על תהליכי ההכנסות וההוצאות המתקיימים בו. עבודת הנהלת חשבונות כוללת רישום שיטתי ועדכני של הפעולות הכספיות המתנהלות בעסק, המרכיבות את המחזור העסקי של הארגון. מנהלי הארגון זקוקים בכל שלב נתון לנתוני האמת של התנהלות החברה לצורך ניהולה, וכן לשם גיבוש צפי לגבי פעילותה בסוף שנת התקציב.

קורס הנהלת חשבונות הוא הדלת לעולם החשבונאות, המהווה את התשתית לכל מקצועות החשבונאות באשר הם.

תכנית הלימודים מותאמת לתוכנית העדכנית שנבנתה במשרד הכלכלה והיא נועדה להעלות את רמתם המקצועית של מנהלי החשבונות ולהתאימה לדרישות בשוק העבודה.

תנאי קבלה

  • 12 שנות לימוד

משך הקורס

  • 316 שעות לימוד (כ-79 מפגשים)

שעות וימים

  • פעמיים בשבוע בין השעות 20.45-17.30

נושאי לימוד

  • חשבונאות פיננסית- פרקי נושא זה הינם דלת הכניסה לעולם החשבונאות. ילמדו כללי החשבונאות הבסיסיים ועקרונות החשבונאיים המקובלים. התלמיד ילמד על התהליך החשבונאי, החל מאיסוף המידע החשבונאי, רישומו, סיווגו ועד לשלב עריכת דוחות כספיים המבוססים על המידע שנאסף ונרשם. בנוסף ילמדו דרכי ניהול החשבונות בעסקים תעשייתיים/ יצרניים, לרבות ניהול חשבונות בסוגים שונים של התאגדויות, כגון: חברות, שותפויות ומלכ"רים ולרבות עסקים בעלי מבנה או אפיון מיוחד כגון: עסקות משותפות, מכירות במשגור וכו'.
  • תורת המסחר והמשק – סוגי התאגדויות, מושגי יסוד בכלכלה, מושגי יסוד בבנקאות וביטוח, שיקים, שטרות וכרטיסי אשראי, מערכת המסים בישראל.
  • חישובים מסחריים – כלים מתמטיים חיוניים לשם יישום נכון של כללים חשבונאיים. חישובי רווח והפסד, חישובי הנחות, חישובי ריבית, הצמדה והפרשי שער, ניכיון שטרות ושיקים לפירעון עתידי ועוד.
  • חשבונאות מעשית- ממוחשבת – יישום מעשי של נושאי הלימוד בחשבונאות פיננסית באמצעות תוכנת מחשב. הפקת דו"חות שונים באמצעות תוכנת מחשב ושימוש בגיליון נתונים אלקטרוני ומסד נתונים.

חובות התלמיד

  • נוכחות 90% מהיקף שעות הלימוד, הכנת מטלות ועמידה במבחנים פנימיים

תעודות

  • בוגרי הקורס שיעמדו במבחנים של משרד הכלכלה יקבלו תעודת מקצוע מטעם משרד הכלכלה.

אולי יעניין אותך גם…

מזכירות רפואית - בקמפוס נבון

מזכירות רפואית

איפור מקצועי בשיתוף בי"ס של בועז שטיין בקמפוס נבון

קורס איפור מקצועי (26 מפגשים) בשיתוף ביה"ס לאיפור "בועז שטיין", בפיקוח משרד הכלכלה

לפרטים והרשמה, מלאו את פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.