האוניברסיטה הפתוחה – תואר שני

תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית

לראשונה בקמפוס נבון נפתח מסלול חדש לתואר שני בלימודי ממשל ומדיניות ציבורית של האוניברסיטה הפתוחה

ייחודיות התוכנית

  • התכנית היא בין-תחומית ומשלבת את עולמות הידע של מדע המדינה, סוציולוגיה וכלכלה. הקו המנחה שלה הוא הממשק שבין פוליטיקה למדיניות ציבורית, והדבר מתבטא בקורסים הממוקדים בעולם התוכן של ממשל, תיאוריה פוליטית וסוציולוגיה פוליטית לצד מדיניות ציבורית. התכנית תסייע לשיפור האיכות המקצועית של העובדים/ות בשירות הציבורי בזכות השילוב של לימודי תיאוריה עם קורסים יישומיים ובהם כתיבת נייר מדיניות, ניתוח מדיניות ופרוייקטי שטח/מחקר.

למי התוכנית מתאימה?

  • התכנית מתאימה לכל מי שמתעניין ומתעניינת בתהליכים המתרחשים בזירת המדיניות הציבורית. לצד עובדי/ות מדינה ורשויות מקומיות התוכנית מתאימה מאוד גם לעובדים/ות בארגוני מגזר שלישי, יועצים/ות של המנהל הציבורי, עורכי/ות דין, רואי/ות חשבון ועובדים/ות במגזר העסקי המעוניינים/ות לשפר את ההבנה שלהם/ן על תהליכי עיצוב ויישום של מדיניות ציבורית.

תנאי קבלה

  • נדרש תואר ראשון בציון ממוצע של 80 לפחות (בעלי ממוצע 75-79 יוכלו להתקבל על תנאי).

מלגות

  • כדי לסייע ללומדות וללומדים בתכנית בכיסוי ההוצאות הכרוכות בלימוד התואר, יעמדו לרשותכם שתי מלגות ייחודיות: מלגות מפעל הפיס לעובדי השלטון המקומי ומלגות קרן ידע לאקדמאים במדעי החברה והרוח.

מבנה התוכנית

  • התכנית (במסלול ללא תזה) כולל 12 קורסים: 4 קורסי חובה, 7 קורסי בחירה (שבאחד מהם ייכתב סמינר) וסמינר מחקר אחד. התוכנית תלמד למשך 6 סמסטרים, בקבוצה מובנת ביום מרוכז הנלמד משעות הצהריים המאוחרות.

לפגישת ייעוץ חינם

לפרטים נוספים והרשמה, מלאו את פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.