קורס ניהול מלאי ורכש

 בפיקוח משרד הכלכלה

אודות הקורס

קורסים בניהול מלאי ורכש מעניקים למשתתפים כלים לניהול של מערכי מחסנים ולוגיסטיקה בארגונים. מסלולי הכשרה אלה עוסקים בצרכים של התעשייה ומערך הקמעונאות במשק הישראלי המתפתח, ברשויות מקומיות, בחברות ציבוריות, בגופים בענף המלונאות ובארגונים בתחומים נוספים. משתתפי הקורסים מכירים שיטות לניהול יעיל ומתקדם של מלאי ורוכשים מיומנויות מקצועיות לקידום ושיפור מערכי מלאי מסוגים והיקפים שונים.

למנהלי מלאי יש תחומי אחריות רבים במסגרת תפקידם, מביצוע של הזמנות ותכנון של היקף המלאי ועד להתנהלות מול ספקים ובקרה על תקינות מערך המלאי באופן שוטף. זהו ענף דינמי במיוחד שכולל אתגרים רבים והוא רק הולך וצומח כדי להתאים את עצמו לשינויים שעוברים על המשק הכללי. הגדרת התפקיד ואופיו משתנים מחברה לחברה ותלויים בגורמים כמו גודל הארגון והמטרות שלו.

בארגונים רבים ענפי ניהול המלאי וניהול הרכש נמצאים באחריות עובד אחד שמפקח על תהליכי עבודה נרחבים ורבים ואילו בארגונים אחרים ניתן למצוא מנהל מלאי ומנהל רכש נפרדים. בשני המקרים, מדובר בעובדים שהם חלק חיוני ובלתי נפרד מהתפקוד השוטף של העסק או החברה. בין היתר, דנים בפן הכלכלי של ניהול מלאי ורכש ובדרכים להגדלת רווחים תוך חיסכון בהוצאות.

המסלולים גם מסייעים למשתתפים לבנות מיומנויות ניהוליות שחיוניות לעובדים בכירים בתחום. מי שמעוניינים להשתלב בענפים אלה ולהתחיל קריירה בענף מבוקש ודינמי יכולים ללמוד בקורס ניהול מלאי ורכש.

אלה הן הכשרות מקצועיות מקיפות שנערכות ברוב המקרים מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ומעניקות למשתתפים את כל הידע שנדרש לניהול יעיל ומוצלח של מערכי מלאי. קורסים בניהול מלאי ורכש מקנים ידע עיוני ומעשי שדרוש לניהול של מערכי רכש ומלאי מורכבים.

קהל יעד: עובדים במפעלי תעשיה המכהנים בתחומי הרכש והמערך הלוגיסטי בארגון  או למתעדים לעסוק בתחום בתעשייה או בארגונים אחרים ציבוריים/מערכות צבאיות. מתאים גם למנהלים ובכירים המעוניינים לרכוש ידע בתחום.

תנאי קבלה

 • 12 שנות לימוד
 • 162 שעות לימוד אקדמאיות

משך הקורס

 • כחצי שנה

שעות וימים

 • מתכונת דו שבועית ימים א+ד בין השעות 17.30-20.45

נושאי לימוד

 1. מבוא לרכש
 2. ניהול איכות
 3. מדדי ביצוע
 4. אריזה ומשטוח
 5. שרשרת אספקה
 6. תהליכי מחסן
 7. מערכות מידע

חובות התלמיד

 1. נוכחות חובה לפחות 85% מכלל השעות
 2. בחינות גמר חיצוניות:

           בחינה עיונית ניהול מלאי ורכש – ציון עובר (55)

           פרויקט גמר ניהול מלאי ורכש – ציון עובר (60)

 1. בחינות גמר פנימיות:

בחינה מעשית – מערכות מידע

בחינות פנימיות בכל אחד מנושאי הלימוד בקורס

תעודות

 • לעומדים בדרישות הקורס ובבחינות החיצוניות תוענק תעודת גמר ממשלתית

  "ניהול מלאי ורכש"

אולי יעניין אותך גם…

קורס מנעולן מקצועי בקמפוס נבון

קורס מנעולן מקצועי + שיעור בונוס – ציפוי דלתות

הנהלת חשבונות סוג 3 - בקמפוס נבון

מנהל חשבונות סוג 3

לפרטים והרשמה, מלאו את פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.